Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
- Dodi
- Władca postów
- Posty: 3653
- Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
- Auto:: Sharan 7N CFGB
- Imię:: Paweł
- Lokalizacja: Łuków
- Podziękował: 29 razy
- Otrzymał podziękowań: 58 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
to są inne szarpniecia niż w przypadku dwumasy... występują podczas lekkiego naciskania gazu... oprócz tego jest jeszcze "buczenie" w wydechu i zapach spalin "siarkowy"...
- aki
- Władca postów
- Posty: 2937
- Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
- Auto:: VW/AUDI
- Imię:: Artur
- Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 40 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Buczenie jak by w tylnej części auta.
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
- Dodi
- Władca postów
- Posty: 3653
- Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
- Auto:: Sharan 7N CFGB
- Imię:: Paweł
- Lokalizacja: Łuków
- Podziękował: 29 razy
- Otrzymał podziękowań: 58 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
to w wydechu tak buczy...aki pisze:Buczenie jak by w tylnej części auta.
-
bdronka
- Użytkownik
- Posty: 177
- Rejestracja: ndz paź 16, 2011 21:32
- Auto:: Touran R-Line, DSG, BMM
- Imię:: Radek
- Lokalizacja: Toruń
- Podziękował: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Podobnie u mnie, podczas wypalania dpf coś (silnik lub wydech) buczy, jak piewszy raz mi sie to zdarzyło, myślałem już że coś sie popsuło, z racji że dużo jezdze po mieście - trójka, ok 2,3k obrotów, ~7 min i dpf wypalony
- czarny73
- Przeglądacz
- Posty: 134
- Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:43
- Auto:: VW Touran 1.9 BLS z 2009r
- Imię:: Wojtek
- Lokalizacja: Bytów , Pomorski
- Podziękował: 60 razy
- Otrzymał podziękowań: 59 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Podłączę się do tematu czy podczas wypalania dpf zawsze jest chmura białego dymu.Wczoraj chciałem uruchomić procedure wypalania jechałem na 3 biegu i utrzymując obroty ok 3000 na dystansie około 2km ale dymu nie zauważyłem czy może być że za wysokie obroty były,z tym dpf to tylko 
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
czarny73 pisze:Podłączę się do tematu czy podczas wypalania dpf zawsze jest chmura białego dymu.Wczoraj chciałem uruchomić procedure wypalania jechałem na 3 biegu i utrzymując obroty ok 3000 na dystansie około 2km ale dymu nie zauważyłem czy może być że za wysokie obroty były,z tym dpf to tylko
Jak go nie ma to taka chmura jest.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
- czarny73
- Przeglądacz
- Posty: 134
- Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:43
- Auto:: VW Touran 1.9 BLS z 2009r
- Imię:: Wojtek
- Lokalizacja: Bytów , Pomorski
- Podziękował: 60 razy
- Otrzymał podziękowań: 59 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
JacaTouran to już się pogubiłem bo jedni piszą że podczas wypalania z tyłu za autem chmura białego dymu a ty piszesz że go nie ma dobrze zrozumiałem 
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Dobrze zrozumiałeś, jak jest dym to najczęściej spowodowany usterka w aucie. Owszem bywają sporadyczne przypadki, że dymi, ale to na prawdę często nie występuje.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
- czarny73
- Przeglądacz
- Posty: 134
- Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:43
- Auto:: VW Touran 1.9 BLS z 2009r
- Imię:: Wojtek
- Lokalizacja: Bytów , Pomorski
- Podziękował: 60 razy
- Otrzymał podziękowań: 59 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
To w porządku bo turka mam od roku i nigdy nie było żadnej chmury dymu już myślałem ze coś nie tak bo w większości po mieście jężdze i to krótkie trasy .
JacaTouran
za wyjaśnienie 
JacaTouran
- Dodi
- Władca postów
- Posty: 3653
- Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
- Auto:: Sharan 7N CFGB
- Imię:: Paweł
- Lokalizacja: Łuków
- Podziękował: 29 razy
- Otrzymał podziękowań: 58 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
ja miałem przez kilka wypalań troche dymu, ale po jakimś czasie dymienie ustapiło i teraz wypala bez dymu... jedynym co się da zauważyć podczas wypalania to lekkie szarpanie i lekkie buczenie w wydech, ale to tylko przez chwile...JacaTouran pisze:Dobrze zrozumiałeś, jak jest dym to najczęściej spowodowany usterka w aucie. Owszem bywają sporadyczne przypadki, że dymi, ale to na prawdę często nie występuje.
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Paweł , jakiego koloru było dymienie?
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
-
sirtomash
- Przeglądacz
- Posty: 86
- Rejestracja: wt lut 21, 2012 11:33
- Auto:: Touran
- Imię::
- Lokalizacja: Warszawa
- Otrzymał podziękowań: 4 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Koledzy a co powiecie na takie czyszczenie filtra:
Wypalanie
Płukanie
Nie znam się, ale chyba na swoim podwórku bym tak nie zrobił
Wypalanie
Płukanie
Nie znam się, ale chyba na swoim podwórku bym tak nie zrobił
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Prymitywizm w połączeniu z debilizmem i brakiem wiedzy niektórych mechaników nie zna granic.
-- 18 sty 2014, o 22:59 --
Prymitywizm w połączeniu z debilizmem i brakiem wiedzy niektórych mechaników nie zna granic.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
-
TomTDI
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: czw gru 13, 2012 00:45
- Auto:: Touran 1.9TDI AVQ 2003MY
- Imię:: Tomek
- Lokalizacja: Małopolska
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 83 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Przy DPF sterownik sprawdza różnicę ciśnień. Wystarczy dobrać doświadczalnie średnicę wiertła np. przy BSS to jest 15-20mm i śmiga jak nówka
)
Jak pomogłem kliknij na podziękowanie.
- Dodi
- Władca postów
- Posty: 3653
- Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
- Auto:: Sharan 7N CFGB
- Imię:: Paweł
- Lokalizacja: Łuków
- Podziękował: 29 razy
- Otrzymał podziękowań: 58 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
niebieskawy kolor i smród siarki... ale teraz to juz ustąpiło i jest ok...JacaTouran pisze:Paweł , jakiego koloru było dymienie?