Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Awatar użytkownika
admin
Władca postów
Posty: 2336
Rejestracja: sob sie 28, 2010 20:00
Auto:: Touran
Imię:: Maciek
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: admin »

01 Silnik, Bloki pomiarowe (Measuring blocks), grupa 068, pole nr 2. Tam masz ilość sadzy.
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Dodi »

admin pisze:01 Silnik, Bloki pomiarowe (Measuring blocks), grupa 068, pole nr 2. Tam masz ilość sadzy.
nie sadzy a popiołu w gramach... ilość sadzy masz podaną procentowo grupa 70, pole 3...
Awatar użytkownika
admin
Władca postów
Posty: 2336
Rejestracja: sob sie 28, 2010 20:00
Auto:: Touran
Imię:: Maciek
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: admin »

No to popiołów, ale to jest najważniejsze pole, bo tego się nie da wypalić ;)
Tomek150
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 21:32
Auto:: Touran, 1.9 TDI BLS, 2006
Imię:: Tomek
Lokalizacja: Pn.
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Tomek150 »

No i sprawdzone a przy okazji wymienione świece żarowe.
Grupa 68: 11,4 % ; 54.0 ; 0.0 %
Awatar użytkownika
admin
Władca postów
Posty: 2336
Rejestracja: sob sie 28, 2010 20:00
Auto:: Touran
Imię:: Maciek
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: admin »

54g, w miarę spoko, można jeździć i raczej problemów nie będzie (chyba że w mieście) auto ma ok 200kkm?
Tomek150
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 21:32
Auto:: Touran, 1.9 TDI BLS, 2006
Imię:: Tomek
Lokalizacja: Pn.
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Tomek150 »

dokładnie 174800 ...
mam go od 2009 i wtedy miał 101000.
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Odp: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

admin pisze:54g, w miarę spoko, można jeździć i raczej problemów nie będzie (chyba że w mieście) auto ma ok 200kkm?
54g to jedynie 6g do osiągnięcia granicznej 60g.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Awatar użytkownika
aki
Władca postów
Posty: 2937
Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
Auto:: VW/AUDI
Imię:: Artur
Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: aki »

Granica 60g a znajomy według Vcds ma 99g i śmiga bez problemu.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Był: VW TOURAN CROSS, AUDI A3 SPORTBACK S-TRONIC, PASSAT B6 VARIANT SPORTLINE, VW TOURAN R-LINE, VW Golf V TDI, VW TOURAN UNITED 2.0 TDI, FIAT PANDA
Jest: AUDI A6 Avant CR, MERCEDES A180, VW UP, SKODA CITIGO
"Lieber Geld verlieren als Vertrauen" - Robert Bosch.
Image
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

Vcds chyba chiński jak takie optymistyczne parametry pokazuje ;-).

Jak znajomy nagle przestanie smigac to będzie rozczarowany wskazaniem 99g.
Niech znajomy sprawdzi jakie ma temperatury na wydechu i ile kpa pokazuje roznicowka przy obciążeniu.

Pozdr
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Awatar użytkownika
aki
Władca postów
Posty: 2937
Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
Auto:: VW/AUDI
Imię:: Artur
Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: aki »

VCDS nie chiński a od jerrego, a przekaże mu żeby sprawdził i zdam relację.
Był: VW TOURAN CROSS, AUDI A3 SPORTBACK S-TRONIC, PASSAT B6 VARIANT SPORTLINE, VW TOURAN R-LINE, VW Golf V TDI, VW TOURAN UNITED 2.0 TDI, FIAT PANDA
Jest: AUDI A6 Avant CR, MERCEDES A180, VW UP, SKODA CITIGO
"Lieber Geld verlieren als Vertrauen" - Robert Bosch.
Image
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

Jasne :piwo: :mrgreen:

Uważam, że mając na uwadze dobro Jarrego powinieneś wyedytowac post.
Co bardziej doświadczeni wiedzą o czym piszę.

Pozdr
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Awatar użytkownika
marnon
Zaawansowany
Posty: 374
Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
Auto:: Golf V variant
Imię:: Marcin
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: marnon »

a ja się pytam dlaczego VW nie wprowadziło przynajmniej jakieś zapalającej się kontrolki podczas wypalania DPFu żeby było wiadomo jak jechać i kiedy wyłączyć silnik, a tak to w zasadzie nie wiadomo kiedy zaczyna i kończy się proces wypalenia.... przy DSG to przynajmniej obroty się podnoszą.
Awatar użytkownika
aki
Władca postów
Posty: 2937
Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
Auto:: VW/AUDI
Imię:: Artur
Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: aki »

Wszystko rozgrywa się o koszty, jedna kontrolka przy takiej produkcji to nie wszystko a wiadomo ze ludzie chcą tanich aut z bogatym wyposażeniem co nie idzie w parze. Koszta się licza , teraz Poznań juz nawet nie montuje wygłuszenia maski i plastikowej osłony silnika w Caddy 1.6 TDI bo oszczedzaja, jak zaplacisz to zostaniesz.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Był: VW TOURAN CROSS, AUDI A3 SPORTBACK S-TRONIC, PASSAT B6 VARIANT SPORTLINE, VW TOURAN R-LINE, VW Golf V TDI, VW TOURAN UNITED 2.0 TDI, FIAT PANDA
Jest: AUDI A6 Avant CR, MERCEDES A180, VW UP, SKODA CITIGO
"Lieber Geld verlieren als Vertrauen" - Robert Bosch.
Image
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Dodi »

marnon pisze:a ja się pytam dlaczego VW nie wprowadziło przynajmniej jakieś zapalającej się kontrolki podczas wypalania DPFu żeby było wiadomo jak jechać i kiedy wyłączyć silnik, a tak to w zasadzie nie wiadomo kiedy zaczyna i kończy się proces wypalenia.... przy DSG to przynajmniej obroty się podnoszą.
ja w swoim zawsze wiem kiedy sie zaczyna wypalanie i kiedy się kończy... poprostu to się czuje, jak dobrze znasz swój samochód... podczas wypalania czuje się szarpnięcia...
Awatar użytkownika
marnon
Zaawansowany
Posty: 374
Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
Auto:: Golf V variant
Imię:: Marcin
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: marnon »

Dodi pisze:
marnon pisze:a ja się pytam dlaczego VW nie wprowadziło przynajmniej jakieś zapalającej się kontrolki podczas wypalania DPFu żeby było wiadomo jak jechać i kiedy wyłączyć silnik, a tak to w zasadzie nie wiadomo kiedy zaczyna i kończy się proces wypalenia.... przy DSG to przynajmniej obroty się podnoszą.
ja w swoim zawsze wiem kiedy sie zaczyna wypalanie i kiedy się kończy... poprostu to się czuje, jak dobrze znasz swój samochód... podczas wypalania czuje się szarpnięcia...

szarpnięcia mogą wiele rzeczy oznaczać w tdi - dwumas, wtryski, błędy w elektryce itp. napisz co jeszcze występuje podczas wypalania z doświadczenia wiem że inaczej spaliny "pachną"
ODPOWIEDZ