Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
- admin
- Władca postów
- Posty: 2336
- Rejestracja: sob sie 28, 2010 20:00
- Auto:: Touran
- Imię:: Maciek
- Lokalizacja: Warszawa
- Podziękował: 24 razy
- Otrzymał podziękowań: 122 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
01 Silnik, Bloki pomiarowe (Measuring blocks), grupa 068, pole nr 2. Tam masz ilość sadzy.
- Dodi
- Władca postów
- Posty: 3653
- Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
- Auto:: Sharan 7N CFGB
- Imię:: Paweł
- Lokalizacja: Łuków
- Podziękował: 29 razy
- Otrzymał podziękowań: 58 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
nie sadzy a popiołu w gramach... ilość sadzy masz podaną procentowo grupa 70, pole 3...admin pisze:01 Silnik, Bloki pomiarowe (Measuring blocks), grupa 068, pole nr 2. Tam masz ilość sadzy.
- admin
- Władca postów
- Posty: 2336
- Rejestracja: sob sie 28, 2010 20:00
- Auto:: Touran
- Imię:: Maciek
- Lokalizacja: Warszawa
- Podziękował: 24 razy
- Otrzymał podziękowań: 122 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
No to popiołów, ale to jest najważniejsze pole, bo tego się nie da wypalić 
-
Tomek150
- Początkujący
- Posty: 21
- Rejestracja: ndz lut 26, 2012 21:32
- Auto:: Touran, 1.9 TDI BLS, 2006
- Imię:: Tomek
- Lokalizacja: Pn.
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
No i sprawdzone a przy okazji wymienione świece żarowe.
Grupa 68: 11,4 % ; 54.0 ; 0.0 %
Grupa 68: 11,4 % ; 54.0 ; 0.0 %
- admin
- Władca postów
- Posty: 2336
- Rejestracja: sob sie 28, 2010 20:00
- Auto:: Touran
- Imię:: Maciek
- Lokalizacja: Warszawa
- Podziękował: 24 razy
- Otrzymał podziękowań: 122 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
54g, w miarę spoko, można jeździć i raczej problemów nie będzie (chyba że w mieście) auto ma ok 200kkm?
-
Tomek150
- Początkujący
- Posty: 21
- Rejestracja: ndz lut 26, 2012 21:32
- Auto:: Touran, 1.9 TDI BLS, 2006
- Imię:: Tomek
- Lokalizacja: Pn.
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
dokładnie 174800 ...
mam go od 2009 i wtedy miał 101000.
mam go od 2009 i wtedy miał 101000.
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Odp: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
54g to jedynie 6g do osiągnięcia granicznej 60g.admin pisze:54g, w miarę spoko, można jeździć i raczej problemów nie będzie (chyba że w mieście) auto ma ok 200kkm?
Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
- aki
- Władca postów
- Posty: 2937
- Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
- Auto:: VW/AUDI
- Imię:: Artur
- Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 40 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Granica 60g a znajomy według Vcds ma 99g i śmiga bez problemu.
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Vcds chyba chiński jak takie optymistyczne parametry pokazuje ;-).
Jak znajomy nagle przestanie smigac to będzie rozczarowany wskazaniem 99g.
Niech znajomy sprawdzi jakie ma temperatury na wydechu i ile kpa pokazuje roznicowka przy obciążeniu.
Pozdr
Jak znajomy nagle przestanie smigac to będzie rozczarowany wskazaniem 99g.
Niech znajomy sprawdzi jakie ma temperatury na wydechu i ile kpa pokazuje roznicowka przy obciążeniu.
Pozdr
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
- aki
- Władca postów
- Posty: 2937
- Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
- Auto:: VW/AUDI
- Imię:: Artur
- Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 40 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
VCDS nie chiński a od jerrego, a przekaże mu żeby sprawdził i zdam relację.
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Jasne

Uważam, że mając na uwadze dobro Jarrego powinieneś wyedytowac post.
Co bardziej doświadczeni wiedzą o czym piszę.
Pozdr
Uważam, że mając na uwadze dobro Jarrego powinieneś wyedytowac post.
Co bardziej doświadczeni wiedzą o czym piszę.
Pozdr
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
- marnon
- Zaawansowany
- Posty: 374
- Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
- Auto:: Golf V variant
- Imię:: Marcin
- Lokalizacja: śląsk
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 17 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
a ja się pytam dlaczego VW nie wprowadziło przynajmniej jakieś zapalającej się kontrolki podczas wypalania DPFu żeby było wiadomo jak jechać i kiedy wyłączyć silnik, a tak to w zasadzie nie wiadomo kiedy zaczyna i kończy się proces wypalenia.... przy DSG to przynajmniej obroty się podnoszą.
- aki
- Władca postów
- Posty: 2937
- Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
- Auto:: VW/AUDI
- Imię:: Artur
- Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 40 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Wszystko rozgrywa się o koszty, jedna kontrolka przy takiej produkcji to nie wszystko a wiadomo ze ludzie chcą tanich aut z bogatym wyposażeniem co nie idzie w parze. Koszta się licza , teraz Poznań juz nawet nie montuje wygłuszenia maski i plastikowej osłony silnika w Caddy 1.6 TDI bo oszczedzaja, jak zaplacisz to zostaniesz.
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
- Dodi
- Władca postów
- Posty: 3653
- Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
- Auto:: Sharan 7N CFGB
- Imię:: Paweł
- Lokalizacja: Łuków
- Podziękował: 29 razy
- Otrzymał podziękowań: 58 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
ja w swoim zawsze wiem kiedy sie zaczyna wypalanie i kiedy się kończy... poprostu to się czuje, jak dobrze znasz swój samochód... podczas wypalania czuje się szarpnięcia...marnon pisze:a ja się pytam dlaczego VW nie wprowadziło przynajmniej jakieś zapalającej się kontrolki podczas wypalania DPFu żeby było wiadomo jak jechać i kiedy wyłączyć silnik, a tak to w zasadzie nie wiadomo kiedy zaczyna i kończy się proces wypalenia.... przy DSG to przynajmniej obroty się podnoszą.
- marnon
- Zaawansowany
- Posty: 374
- Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
- Auto:: Golf V variant
- Imię:: Marcin
- Lokalizacja: śląsk
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 17 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Dodi pisze:ja w swoim zawsze wiem kiedy sie zaczyna wypalanie i kiedy się kończy... poprostu to się czuje, jak dobrze znasz swój samochód... podczas wypalania czuje się szarpnięcia...marnon pisze:a ja się pytam dlaczego VW nie wprowadziło przynajmniej jakieś zapalającej się kontrolki podczas wypalania DPFu żeby było wiadomo jak jechać i kiedy wyłączyć silnik, a tak to w zasadzie nie wiadomo kiedy zaczyna i kończy się proces wypalenia.... przy DSG to przynajmniej obroty się podnoszą.
szarpnięcia mogą wiele rzeczy oznaczać w tdi - dwumas, wtryski, błędy w elektryce itp. napisz co jeszcze występuje podczas wypalania z doświadczenia wiem że inaczej spaliny "pachną"